Modne kurtki dla kobiet na jesień

Jesień to ta pora roku, kiedy zwyczajnie trudno obejść się bez kurtki. Warto mieć przynajmniej jedną w szafie, ponieważ będzie świetnym uzupełnieniem dla innych rodzajów odzieży wierzchniej, na przykład dla płaszcza. Jakie modele będą jak znalazł na najbliższy sezon? Poniżej krótki przegląd kurtek jesiennych damskich.

Eleganckie kurtki jesienne damskie

Sporo kobiet preferuje eleganckie stylizacje na co dzień. Takie mogą być między innymi wymagania związane ze strojem służbowym, który obowiązuje w miejscu pracy. Jaką wybrać wtedy odzież wierzchnią? Na ciepłą jesień świetnie sprawdzą się kurtki skórzane. Można zdecydować się na przykład na ramoneskę albo kurtkę klasyczną, która zapinana jest na guziki, zatrzaski lub zamek. Inna opcja to kurtka puchówka. Pikowana, o krótkim kroju, dopasowana do sylwetki, sprawdzi się doskonale nawet do eleganckich spodni lub sukienek. To świetna alternatywa na chłodniejsze dni, ponieważ kurtki puchowe zapewniają optymalne ocieplanie organizmu.

Brązowe kurtki

Sportowe kurtki na jesień

Które modele sportowych kurtek będą jak znalazł na jesień? Po pierwsze warto zwrócić uwagę na parkę. Można zdecydować się na krótszą parkę, która posiada regulację w pasie za pomocą troczka. To tak modne w tym sezonie kurtki koszulowe. Inna opcja to dłuższa parka z kapturem. Niektóre modele posiadają nawet podpinkę z futerka, którą można odpiąć lub założyć w zależności od tego, jaka panuje temperatura na zewnątrz.

Krótkie kurtki dżinsowe z kożuszkiem

Dżinsowe kurtki z kożuszkiem to również bardzo modna opcja. Takie kurteczki świetnie sprawdzają się na chłodniejsze dni w październiku i listopadzie. Dobrze wyglądają do spodni zestawionych z botkami, świetnie uzupełniają też stylizacje utrzymane w duchu boho. Czym kierować się podczas zakupów nowej kurtki? Warto przejrzeć zawartość swojej szafy i zadecydować, o który model trzeba ją uzupełnić. Jeżeli posiada się ramoneskę lub puchówkę, można sięgnąć po model, którego brakuje. Dzięki temu w szafie znajdzie się kilka różnych rodzajów odzieży wierzchniej, co pozwoli na tworzenie wielu ciekawych zestawień.