Odzież dodatkowa – czapki i chusty

Zima, mimo że przepiękna zza okna i na fotografii, nie idzie nam na rękę pod względem garderoby. Grube i ocieplane kurtki i płaszcze nie pomagają nam prezentować się subtelnie, zwiewnie, a także niepowtarzalnie. Mimo tego jesteśmy w stanie wyróżnić się pasującymi elementami. Nakładanie nakryć głowy i szyi zupełnie nie musi być smutną koniecznością.
Nakrycia głowy – warto dla zdrowia

Przy niskich temperaturach za oknem korzystnie jest dbać o ubiór stosowny do pogody. Czapka zabezpiecza głowę, część naszego ciała, która jest najsilniej podatna na spadki temperatur, gdyż nie ma nawet minimalnej utrzymującej ciepło tkanki tłuszczowej. Osłaniając głowę redukujemy ryzyko zachorowania. Dokładnie tak samo jest w kwestii szyi, nakładając chustę nie przepuszczamy mrozu i wiatru w rejony szczególnie delikatne, tj. okolice krtani.

Czapki i szale – korzystne dla wizerunku

Oczywiście pierwszoplanowe powinno być nasze zdrowie, wygląd też odgrywa dużą rolę. Mając przez całą zimę tę samą kurtkę łatwo jest wpaść w nudę i pospolitość stylizacji. W łatwy sposób można uatrakcyjnić to niestandardowymi elementami, na przykład czapkami i szalami.
Nie bój się kolorów oraz śmiałych krojów

Damski ciepły szal na zimę

Dużo kobiet decyduje się na stłumione kolory bądź wzory nakryć głowy, i sprawia to, że my i całość (niezwykle często jest to ciemna albo szara kurtka) wyglądamy na smutnych. Wkomponowanie niebieskiej czapki i szalika może pozytywnie wyróżnić nasz wygląd.

W galeriach handlowych lub internecie możemy obejrzeć z pewnością ogromny asortyment różnego rodzaju fasonów i kolorów. Swobodnie możemy wybierać spomiędzy czapek gładkich, z frędzlami, jaskrawych lub robionych ręcznie. Każdy dobierze coś satysfakcjonującego dla siebie oraz swoich preferencji.

Kolorystykę zaleca się dobierać na podstawie tonacji naszej twarzy. Istotnym jest także, by lubić ten kolor. Ubierając na siebie nakrycie głowy w odcieniu, który lubimy, bez wątpienia zwiększy się nasza pewność siebie. Przy dopasowywaniu szalików możemy zdecydować się na ekstrawaganckie zdobienia albo nieszablonowe, na przykład okrągłe, wykroje.
Perfekcyjne czapki i szaliki nie tylko zimą

Wprawdzie bazowym zastosowaniem szali i czapek jest osłanianie przed wiatrem, lecz nie ma przeciwwskazań by użytkować je tak samo przy sporo wyższych temperaturach. Początkową wiosną lub jesienią warto dobrać bardziej zwiewne dodatki. Doskonale sprawdzać się będą lekkie chustki typu apaszka. Dokładając je do na przykład jeansowej katany możemy stworzyć niespotykaną stylizację, przez którą poczujemy się zjawiskowo, a także zmysłowo.

I tak należy nosić czapki i szaliki, można trochę poeksperymentować. Wykorzystując nieoczywiste odcienie, fasony i ozdoby możemy pokazać siebie, pomimo smutnej pogody na dworze.