Wybór kurtki zimowej

Każdy z nas chce, aby kurtka zimowa nie tylko dobrze leżała, ale była przede wszystkim ciepła. Jest to bardzo ważne, gdy będziemy stali długo na przystanku lub przebywali długi czas poza domem. Jednak aspekt wizualny też jest ważny. Żeby dobrze się czuć w jakimś ubraniu, trzeba w nim dobrze wyglądać. Jak więc wybrać odpowiednią kurtkę na zimę?

Fasony kurtek zimowych

Wybór odzienia wierzchniego na zimę jest bardzo szeroki. Modeli istnieje naprawdę wiele. Można wybierać wśród kurtek krótkich oraz płaszczy. Krótkie kurtki są szczególnie polecane osobom, które nie odczuwają bardzo niskich temperatur. Dla zmarzluchów polecane są długie płaszcze oraz kurtki. Parka zimowa damska sprawdzi się idealnie na najchłodniejsze dni. Kurtki krótkie mają ograniczoną możliwość izolacji przed zimnem i dla najbardziej wymagających sprawdzą się w cieplejsze dni. Wzory i modele tego fasonu zachęcają jednak do zakupu.

Kurtka puchowa do miasta

W mieście najbardziej sprawdzi się kurtka puchowa. Jest bardzo ciepła oraz lekka. Można ją ubierać na różnego rodzaju temperatury. Idealnie sprawdzi się jako pierwsza warstwa w najzimniejsze dni. Wystarczy założyć pod nią ciepłą bluzę, a na pewno nie zmarzniemy. Dla lepszej izolacji można pod nią założyć bieliznę termiczną, która wspomoże gdy będziemy się poruszali na przykład na rowerze oraz ciepłą czapkę. Kurtki puchowe często są też wodoodporne, więc idealnie sprawdzą się na różną pogodę. Tego typu kurtkę można także zabrać w góry lub na dłuższą wycieczkę.

Kurtka dla niewymagających

Jeśli zimą poruszamy się po mieście typowo rekreacyjnie i mało się ruszamy, wystarczy, że założymy grubszą parkę czy ocieplany płaszcz. Kurtka taka powinna wystarczająco osłonić nas przed lekkim wiatrem i zapewnić ciepło. Długi krój pozwoli na wystarczające osłonięcie ciała przed niską temperaturą. Kurtkę taką można dostać w wielu modelach i kolorach, co dodatkowo podnosi ich atrakcyjność i sprawia, że jest często wybierana. Jej długość jest zazwyczaj do kolan, jednak bywają modele do kostek.